SP 162

Flaga Ukrainy
Integracja - ikona

Zajęcia integracyjne dla rodziców uczniów klas pierwszych

W dniu 06.10.2022 r. w naszej szkole odbyły się dwugodzinne zajęcia integracyjne dla rodziców. Prowadziła je pani Joanna Zejmowicz – pedagog szkolny. Tym razem uczestnikami było 15 rodziców uczniów klasy 1b. W tej grupie uczą się dzieci trzech narodowości: polskiej, ukraińskiej i wietnamskiej. Prowadzone zabawy integrujące zespół rodziców w języku polskim nie były problemem, bo wszyscy dobrze, a nawet świetnie spędzili ten wspólny czas. Aktywny udział w zajęciach brała także wychowawczyni klasy – pani M. Bilińska – Wilk.
W trakcie zajęć uczestnicy poznawali swoje imiona, cechy wspólne z grupą rodziców z klasy, a także prezentowali i odgadywali przedstawiane scenki oraz hasła w rywalizacji grupowej. Wszystko to odbywało się w niezwykle miłej, wesołej atmosferze pomimo zmęczenia uczestników po dniu spędzonym w pracy.

W zajęciach uczestniczyła jeszcze jedna wyjątkowa osoba – kilkumiesięczne dziecko, które ani razu nie zakomunikowało swojego niezadowolenia, miało nawet możliwość czynnego udziału w prezentowanej scence, w której brała udział jego mama.
Rodzice opuszczali salę szkolną z uśmiechem i zadowoleniem na twarzy, twierdząc, że zajęcia były wspaniałą propozycją na poznanie i zintegrowanie się rodziców.

Skip to content