SP 162

Flaga Ukrainy

Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski
Samorząd Uczniowski 2022/2023

 

Przewodnicząca SU: Zuzanna Krupa

 

Kontakt z Radą SU:

Instagram RSU: @szkola_podstawowa_162 
Stacjonarnie: sala obok gabinetu pielęgniarki 

Czat Teams: Samorząd Uczniowski 2022/23, GŁ/(L)odówka, Różowy Patrol 

Samorząd Uczniowski - logo

Przedstawiciele samorządu uczniowskiego w naszej szkole prowadzą różnego rodzaju akcje – wprowadzili do szkolnego kalendarza wydarzenia i przywileje dla uczniów oraz stale inicjują nowe wspólne działania uczniowskiej społeczności.  

 

W tym roku szkolnym odbyły się liczne kiermasze – Z okazji Dnia Misia, Bożonarodzeniowy, z okazji Tłustego Czwartku czy Wielkanocny. Zorganizowane były także obchody Dnia Misia, Dnia Piżamy, Karnawału czy Dnia Kota. Wspólnie odliczaliśmy także do Świąt Bożego Narodzenia tworząc Kalendarz Adwentowy ze szczęśliwymi numerami z dziennika oraz organizując konkurs na najpiękniej ozdobioną salę lekcyjną i ozdobę świąteczną.  

W ramach inicjatywy „Projektanci Edukacji Nowej Ery” działa w naszej szkole Różowy Patrol. Zaangażowane w projekt uczennice wspierają dojrzewające koleżanki ze szkoły. Dbają o to, by pozyskane dzięki projektowi różowe skrzyneczki ulokowane w łazienkach, były wyposażone w środki higieniczne. Dodatkowo organizowane są inne działania mające na celu walkę z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym.  

Inicjatywa "GŁ_/(L)odówka"

 

 

GŁ_/(L)odówka – dzielimy się śniadaniem, to kolejna inicjatywa SU, której celem jest niemarnowanie żywności i dzielenie się nim z innymi osobami. Każdy może dołożyć produkty jak i poczęstować się zostawionym tam jedzeniem.  

 

Lodówka społeczna, w której możecie zostawić bądź znaleźć mleko, owoce, warzywa czy kanapki, znajduję się na parterze przy automacie ze słodyczami i napojami. 

Skip to content