Dwujęzyczność

Szkoła Podstawowa nr 162 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Łodzi

zaprasza do dwujęzycznej klasy VII z wiodącym językiem niemieckim

Klasa dwujęzyczna to:

intensywna nauka języka niemieckiego (5 godzin tygodniowo w tym zajęcia z native speakerem)

przygotowanie do bezpłatnego certyfikatu DSD I – państwowego egzaminu RFN

nauka przedmiotu (przynajmniej dwóch spośród np. historii, WOS-u, matematyki, informatyki) poprzez język obcy

aktywizujące metody nauczania (projekty, wspieranie indywidualnego procesu uczenia się, wykorzystanie różnorodnych technik uczenia słownictwa, zastosowanie nowoczesnych technik edukacyjnych na lekcji)

dostęp do niemieckich podręczników, beletrystyki i aktualnych czasopism niemieckojęzycznych

wyjazdy edukacyjne (Berlin, Wiedeń, Chemnitz, Szwajcaria Saksońska)

wymiany międzynarodowe (Gimnazjum w Warburgu)

Przykładowe testy predyspozycji językowych i ćwiczeń z testu językowego

„Języka obcego nauczymy się lepiej, kiedy będzie nam on służył do przyswojenia sobie czegoś więcej niż tylko jego samego.”
                                                                                                                        Jean Duverger

Centralny Wydział Szkolnictwa za Granicą (ZfA) - logo

Współpraca międzynarodowa

Współpraca z Republiką Federalną Niemiec (bezpłatny państwowy egzamin DSD)

Wyjazdy edukacyjne i wymiany zagraniczne z Niemcami

Zajęcia z native speakerami

Schulen: Partner der Zukunft - logo

Współpracujemy z Centralnym Wydziałem Szkolnictwa za Granicą (ZfA).
Jesteśmy Szkołą Partnerską Republiki Federalnej Niemiec. Dzięki temu stwarzamy naszym uczniom klas dwujęzycznych przystąpienie do bezpłatnego egzaminu Deutsches Sprachdiplom (DSD I). Egzamin ten organizowany jest przez Centralny Wydział Szkolnictwa za Granicą (ZfA) Federalnego Urzędu Administracyjnego Republiki Federalnej Niemiec. Egzamin DSD I potwierdza znajomość języka niemieckiego na poziomie B1 wg wytycznych Rady Europy.

Współpracujemy z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej, która dofinansowuje regularnie wymiany naszych uczniów
z trzema niemieckimi szkołami partnerskimi.

Logotypy: DPJW PNWM
Deutsches Scrachdiplom - logo

Rozwijaj z nami swój talent językowy,
zdobywaj międzynarodowe certyfikaty