SP 162

Flaga Ukrainy

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości - logo

Więcej informacji

2022/2023

Wrzesień

W ramach zajęć Kół Informatycznych prowadzonych w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego uczniowie budowali i programowali roboty Lego Spike Prime zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

 

Tworzyli model Diabelskiego młyna, zaprogramowali go i sterowali.

 

 

Październik

W ramach zajęć Kół Informatycznych prowadzonych w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego uczniowie budowali i programowali roboty Lego Spike Prime zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

 

Tym razem konstruowali helikopter ratowniczy, wyposażony w ruchomy wirnik oraz wciągarkę z hakiem ratowniczym. Pomiędzy płozami modelu znalazła się dźwignia sterowania umożliwiająca łatwe podnoszenie i opuszczanie ładunku. 

 

 

Listopad

Uczniowie poznają nowe technologie, odkrywając świat z okularami VR.

Grudzień

Poznaj Lego Spike Prime

Filmiki obrazujące działanie robota i opisujące czujniki i elementy składowe Lego Spike Prime wykonane przez uczestników projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Styczeń

Robotyka – sortownik

Głównym celem, który przyświecał pierwszym konstruktorów robotów, było wyręczenie ludzi
w żmudnych i czasochłonnych zadaniach. Jednym z takich zadań jest sortowanie.

Sortownik potrafi podzielić kolorowe klocki na grupy. Klocki zsuwają się po długiej rynnie i trafiają do dozownika a następnie pod czujnik koloru. Robot może sprawdzić kolor klocka i wypuścić go do odpowiedniej komory. Działa w pełni automatycznie.

Luty

Robotyka 

Na zajęciach programistyczno-robotycznych organizowanych w ramach CMI (Centrum Mistrzostwa Informatycznego) dużo się dzieje. Powspominajmy 😃
Ciąg dalszy nastąpi…

Marzec

Projektowanie i druk 3D pozwolą ci rozwinąć skrzydła – robotyczny motyl

Na zajęciach kół informatycznych, prowadzonych w ramach CMI, uczniowie zapoznali się z drukarką 3D otrzymaną przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie poznali zasadę działania urządzenia oraz obserwowali proces drukowania modeli 3D. Korzystając z zestawów LEGO Education SPIKE Prime, które również posiadamy dzięki programowi Laboratoria Przyszłości, zbudowali motyla, a następnie zaprojektowali w programie Tinkercad jego skrzydła i wydrukowali na drukarce 3D.
Młodzież chętnie angażowała się w zajęcia by zdobyć nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie 😊

Kwiecień

Piesek SPIKE

Ten robotyczny szczeniaczek jest bardzo grzeczny i pojętny, ale wszystkich sztuczek uczy się wyłącznie przy pomocy kodu. Sprawdzaliśmy jak dobrze dbamy o zwierzaki i mogliśmy się przekonać czy umiemy mówić ich językiem.

Maj

Wyścigówka

Kto pierwszy dotrze do mety? 

Czerwiec

Wózek widłowy

Masz coś ciężkiego do przeniesienia? Pomoże ci wózek widłowy.

2023/2024

Listopad

Na świątecznych zajęciach w klasie 8c uczniowie zapoznali się z drukarką 3D i rzutnikiem 3D, które szkoła otrzymała
w ramach programu
Laboratoria Przyszłości.

Ciekawą i twórczą lekcję pod kierunkiem nauczyciela poprowadził Franciszek, uczeń klasy 8c i prawdziwy pasjonat nowoczesnych technologii. Uczniowie poznali zasadę działania urządzenia oraz obserwowali proces drukowania modeli 3D. W świątecznym nastroju projektowali w programie Tinkercad prezenty i bałwany 

Luty

Treningowy robot bazowy

Na zajęciach informatyki uczniowie kl . 7f  budowali treningowego robota bazowego do wykonywania precyzyjnych, kontrolowanych ruchów.

Skip to content