SP 162

Flaga Ukrainy
Ogólnopolskie Igrzyska w Piłce Ręcznej 18-21 maja 2023

Wracamy z podniesioną głową!

Reprezentacja naszej szkoły walczyła na Ogólnopolskich Igrzyskach w Piłce Ręcznej, które odbyły się w dniach 18-21 maja 2023 r. w Dźwirzynie. Poziom sportowy wszystkich drużyn był bardzo wysoki. Zawodniczki z innych zespołów zaskakiwały warunkami fizycznymi. Nasze dziewczęta walczyły bardzo dzielnie i nie ustępowały pod względem wyszkolenia. Wygrały 2 mecze z 5, czyli lepiej niż rok temu. Jeden z wygranych meczów był ze Szkołą Sportową w Legnicy, a z zespołem |z Kwidzynia, który zajął III miejsce, do przerwy nasze zawodniczki remisowały.
W ostatecznym podsumowaniu zajęliśmy XI miejsce (do IX zabrakło nam jedno trafienie). Już pierwszego dnia mieliśmy pecha podczas losowania, bo trafiliśmy w grupie na zespoły, które ostatecznie zajęły II i III miejsce w Mistrzostwach Polski. Kontrowersyjne decyzje sędziego i poziom sędziowania meczów pozostawił duży niesmak.
Szkołę Podstawową nr162, miasto Łódź i województwo łódzkie na Ogólnopolskich Igrzyskach w Piłce Ręcznej Dźwirzyno 2023 reprezentowały:

Adamczyk Daria, Bukowska Gabriela, Chuścińska Gabriela, Hoang Kieu Anh, Kabacińska Maja, Kaczmarek Ania, Krasowska Hania, Maćkowiak Julia, Nguyen LeVy, Rytczak Karolina, Siejka Zofia, Stokowska Lena, Szawłowska Maja, Thuy Linh Luu, Tkaczyk Karolina, Weremczuk Marlena.
Trener – Dariusz Sprawka; opieka – Monika Kabacińska.

Dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe i umożliwienie udziału w zawodach tak wielkiej rangi.

Skip to content