SP 162

Flaga Ukrainy
Turniej walentynkowy

Walentynkowy turniej piłki ręcznej klas 4

Z okazji nadchodzących walentynek w piątek 10 lutego odbył się w naszej szkole ,,Walentynkowy turniej piłki ręcznej klas 4″. Wzięło w nim udział 5 zespołów: 3 zespoły żeńskie i 2 męskie.  Wszyscy zawodnicy na co dzień trenują u nas w szkole piłkę ręczną w ramach zajęć dodatkowych: dziewczęta w OSPR,
a chłopcy w ramach SKS.

Turniej rozpoczęliśmy od wspólnej rozgrzewki poprowadzonej przez dziewczęta z klas 8, które w ramach wolontariatu współorganizowały ten turniej. Były to: Klaudia Świtacz, Patrycja Śledzińska i Aleksandra Pietruszewska. Bardzo dziękuję Wam za nieocenione wsparcie, jak widzicie 4 klasy mają dużo pytań.
Dziewczęta przygotowały turniej, sędziowały go i pełniły wiele funkcji dodatkowych: trenera, fotografa, a także opiekuna podczas wyjść do szatni.
Drużyny zostały wybrane losowo, w trakcie turnieju, mimo że dokonaliśmy podsumowania i wyłoniliśmy zwycięzców, to najbardziej liczyła się dobra zabawa
i rozegranie jak największej liczby spotkań. W sumie odbyło się 10 meczów, graliśmy systemem “każdy z każdym”. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się
z tabelą do gry tym systemem.

Dziewczęta z klas 4 pierwszy raz brały udział w rozgrywkach piłki ręcznej, ale mam nadzieję, że zaczniemy częściej grać turnieje i będzie mniej stresu, a więcej radości.

Tak jak wspomniałam podczas turnieju, nazwaliśmy go walentynkowym, ponieważ jedną z moich miłości jest piłka ręczna i pragnę, aby jak najwięcej uczniów pokochało ten sport. Bardzo dziękuję tym, którzy wzięli udział w zmaganiach i to piątkowe popołudnie spędzili aktywnie. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy ze zdjęciami drużynowymi.
Ze sportowym pozdrowieniem,
Joanna Kwiecińska

Skip to content