Święto Niepodległości

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości pragniemy poinformować całą społeczność szkolną, że pomimo nagłego przejścia na system pracy zdalnej nasza szkoła będzie realizować działania zaplanowane na listopadowe obchody.

Uczniowie klas IV-VIII wezmą udział w konkursie na najlepszy LAPBOOK literacko-historyczny zatytułowany: Polska – moja Ojczyzna oraz w konkursie plastycznym na najciekawszy plakat o tematyce: Wolność wykonany techniką kolażu.
Zwieńczeniem tych działań będzie prezentacja prac uczniów w formie wirtualnej wystawy.

Nauczyciele historii zaproponowali wszystkim chętnym uczniom przygotowanie wyjątkowej prezentacji multimedialnej na jeden z podanych poniżej tematów:

Klasy IV-V

1. Jestem uczniem klasy czwartej/piątej – czym dla mnie jest patriotyzm w XXI wieku?
2. Postaci historyczne, które wywołują u mnie poczucie dumy
z bycia Polakiem i dlaczego?

Klasy VI-VIII

1. Droga do niepodległości – historia państwa polskiego w latach 1795-1918.
2. Historia w postaciach zapisana – rola i wkład jednej z podanych poniżej postaci w odzyskanie przez Polskę niepodległości:
a) gen. Józef Haller
b) Ignacy Paderewski
c) Roman Dmowski
d) Józef Piłsudski

Najlepsza praca zostanie zaprezentowana w klasach IV-VIII na zajęciach z wychowawcą i stanie się źródłem poznania tradycji, historii odzyskania niepodległości przez Polskę oraz rozmowy na temat patriotyzmu we współczesnym świecie.

To jeszcze nie koniec…

Podczas tegorocznych obchodów Święta Niepodległości nie zabraknie również akcentów muzycznych. Nauczyciele tego przedmiotu na swoich lekcjach zaśpiewają z uczniami najpopularniejsze i najpiękniejsze pieśni patriotyczne.