SP 162

Flaga Ukrainy
Półfinał Konkursu Informatycznego „Avatarek”

Półfinał Konkursu Informatycznego „Avatarek”

1 marca nasza dwuosobowa drużyna w składzie: Grzegorz Ogłoziński, Witold Ways  uczestniczyła w półfinale konkursu informatycznego „Avatarek”.
Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, ale także praktycznymi umiejętnościami w rozwiązywaniu złożonych zadań informatycznych.

Po konkursie, w części warsztatowej, uczestnicy mieli okazję zgłębić świat robotyki na przykładzie robotów mBot. Obserwowali i uczestniczyli w różnorodnych aktywnościach z robotami. Demonstracje obejmowały pokazy podążania robota po linii, umiejętność omijania przeszkód dzięki wykorzystaniu czujnika odległości, a także możliwość samodzielnego programowania robota, co pozwalało uczestnikom na bezpośrednie doświadczenie wpływu kodowania na zachowanie maszyn. Jako punkt kulminacyjny warsztatów odbyły się zawody robotów sumo, gdzie zespoły z poszczególnych szkół rywalizowały, próbując wypchnąć robota przeciwnika z maty.

Drużyna SP 162 zajęła 5. miejsce w półfinale. Nie awansowała do finału konkursu.

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.

Skip to content