Królowa Elżbieta II

Podsumowanie akcji “PORTRET KRÓLOWEJ ELŻBIETY II”

Po śmierci Królowej, we wrześniu tego roku, postanowiłyśmy zorganizować spontaniczną akcję upamiętniającą 70 lat jej panowania na brytyjskim tronie. Chętni uczniowie wykonali portrety Królowej w różnorodnych technikach.
Na portretach przypomnieli daty urodzin i śmierci Jej Wysokości lub lata jej panowania w UK.

Otrzymałyśmy ponad 45 portretów z klas od I do VIII i każdy był niesamowity na swój sposób. Wśród prac były: szkice ołówkiem, obrazy malowane farbami, kolaże, rysunki czy nawet wyklejanki z plasteliny. Ta różnorodność pomysłów i form bardzo nas zachwyciła. Wszystkie prace zostały wywieszone na łączniku w naszej portretowej galerii.

W ramach podsumowania i zakończenia akcji chciałyśmy podarować każdemu uczestnikowi akcji mały upominek. Przyznałyśmy także
5 wyróżnień dla portretów, które najbardziej oddawały charakter i styl królowej Elżbiety.

Wyróżnione osoby to:

1. Oliwia Jurga 7a
2. Antosia Kostrzewska 4b
3. Kalina Wierzbicka 6c
4. Jakub Ramięga 5d
5. Nicole Kobusińska 8c

Nagrody ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły, której jesteśmy
za to niezmiernie wdzięczne. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom
za udział w naszej akcji i cieszymy się, że pokazaliście swoją kreatywność i talent.

Nauczycielki języka angielskiego: Karolina Kawiorska i Ewa Ruszkiewicz.