SP 162

Flaga Ukrainy
Tydzień Świadomości Dysleksji 2023

Tydzień Świadomości Dysleksji

W dniach 9 i 11 października 2023 r. w ramach obchodów Światowego Tygodnia Dysleksji pedagog szkolny z klas I – III zorganizowała dla uczniów przebywających w świetlicy szkolnej różne gry i zabawy. Uczestnikami byli uczniowie z klas I: a, c, e, f oraz II : a, b, c.  Podczas zabaw dzieci wykazywały się kilkoma umiejętnościami, jak np. : koordynacji wzrokowo – ruchowej, zręczności, koncentracji uwagi, współpracy, spostrzegawczości, działania pod wpływem presji czasu, analizy i syntezy głoskowej. Uczniowie także ćwiczyli rachunek pamięciowy grając w lubianą grę kółko i krzyżyk.

 

 Chętnych do udziału w zabawach i grach było sporo, w związku z powyższym uczniowie ćwiczyli także umiejętność oczekiwania na swoją kolejkę. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali udział w proponowanych im grach i zabawach.

Skip to content