SP 162

Flaga Ukrainy
Spotkanie z dietetykiem

Spotkanie z dietetykiem

24 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z dietetykiem. Zajęcia były przeznaczone dla dziewcząt trenujących w ramach projektu OSPR oraz dla ich rodziców. Prowadzącym był pan Patryk Jabłoński, który na co dzień jest dietetykiem klinicznym, a w latach szkolnych był również sportowcem. Pan Patryk w sposób komunikatywny i zrozumiały dla dziewcząt przedstawił zagadnienia związane z odżywianiem, jego wpływem na prawidłowy rozwój młodego organizmu oraz możliwości treningowe.  Przekazane zostały również wskazówki dla rodziców i trenerów, m.in. jakie posiłki najlepiej serwować w dni treningowe i meczowe, a czego powinniśmy unikać w jadłospisie zawodniczek.
Spotkanie potrwało dłużej niż zakładaliśmy, ponieważ zarówno zawodniczki jak i rodzice wykazali duże zainteresowanie tematem.  Mamy nadzieję, że uda nam się takie zajęcia powtórzyć i omówić kolejne, ważne dla naszego zdrowia aspekty.
Na spotkaniu obecny był również koordynator wojewódzki projektu OSPR pan Jerzy Bończak oraz trenerzy: pani Joanna Kwiecińska i pan Dariusz Sprawka.

Skip to content