SP 162

Flaga Ukrainy
Sportowa sobota - turniej z cyklu Anilana Handball Kids

Sportowa sobota

26 listopada aż trzy nasze zespoły szkolne rozgrywały swoje turnieje. Najmłodsi adepci piłki ręcznej, uczniowie klas 4, rozgrywali turniej z cyklu Anilana Handball Kids.

 

Na zawody przybyło 17 reprezentantów naszej szkoły wraz z rodzicami, którzy głośno nas dopingowali, za co bardzo dziękujemy. Pani trener Joanna Kwiecińska utworzyła 2 zespoły, ponieważ chciała, żeby uczniowie mogli jak najwięcej pograć, a na zmniejszonych boiskach w polu gra 4 zawodników oraz bramkarz. Zajęliśmy 6 i 8 miejsce, ale to nie wynik się liczy, tylko nabieranie umiejętności oraz dobra zabawa. Był to drugi turniej naszych czwartoklasistów i dało się zauważyć ogromny postęp w porównaniu do pierwszych zawodów. 

Składy drużyn:
I – Julia Defińska, Julia Jarzębska, Liliana
Szymańska, Maja Krawczyk, Aleksandra Mateja, Jakub Pietrzak, Wiktor
Dziedziczak, Marcel Pierzchała, Antoni Podgórski.
II – Michał Sowiński, Michał Patrzykąt, Filip
Leśnik, Wojtek Włudarczyk, Karol Nguen, Stanisław Sitarek, Franciszek Popiołek,
Aleksander Kalsztein.

Najlepszym zawodnikiem zespołu I została Julia Defińska, która rzuciła w turnieju najwięcej bramek ze wszystkich reprezentantów naszej szkoły, natomiast w zespole II wyróżnił się Michał Patrzyķąt. Na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy, którzy walczyli o każdą piłkę. W zespole II w bramce bardzo dobrze spisał się Wojtek Włudarczyk, a w zespole I doskonale na boisku radził sobie Kuba Dziedziczak.
Kolejny turniej już w grudniu, trzymamy mocno kciuki! 

 

Po zakończeniu turnieju na parkiet hali Anilany przy ulicy Sobolowej w Łodzi wbiegły zawodniczki, które na co dzień trenują w naszej szkole w ramach projektu OSPR, a w weekendy reprezentują barwy UKS Anilana Łódź. Dziewczęta uległy zespołowi Pabiks Impact Pabianice 19:38 (8:17). Mimo że walczyłyśmy do ostatniego gwizdka, to zabrakło nam w meczu celności i siły do zatrzymania jednej zawodniczki z Pabianic, która trafiła nam aż 12 bramek. Najwięcej celnych rzutów w naszym zespole wykonała Aleksandra Pietruszewska.

Skład UKS Anilana:
Aleksandra Pietruszewska 7, Julia Gębska 4, Laura Kołtonik 3, Julia Wata 2, Oliwia Bednarek 1, Klaudia Świtacz 1, Julia Kunka -Wagner 1, Patrycja Śledzińska, Agata Regosz, Wiktoria Pietrzak, Natalia Kucińska, Kinga Łata, Amelia Gałkowska.
Trener – pani Joanna Kwiecińska

Życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach ligowych.

Skip to content