Zajęcia w ramach projektu ,,Sportowa Łódź”

Sportowa Łódź

panią Elżbietę Nowak oraz pana Sylwestra Bednarka

28 września 2022 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach projektu ,,Sportowa Łódź”. Gościliśmy uczestników Igrzysk Olimpijskich: panią Elżbietę Nowak oraz pana Sylwestra Bednarka. W pierwszej części teoretycznej uczestniczyli uczniowie, którzy mieli w tym czasie zajęcia wychowania fizycznego. Była to lekcja teoretyczna, podczas której dzieci miały możliwość posłuchać, jak wygląda życie sportowca na najwyższym poziomie. Pan Sylwester opowiedział nam o żywieniu
w sporcie, o początkach swojej kariery, a także o jej przebiegu. Dowiedzieliśmy się, jak radził sobie ze stresem podczas występów na najważniejszych zawodach sportowych – Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata czy Europy. Podczas zajęć uczniowie zadawali pytania, na które z chęcią odpowiadali nasi goście. Następnie otrzymaliśmy autografy.

W drugiej części odbyły się zajęcia praktyczne i w nich uczestniczyło 16 osób z klasy 8e. Była to grupa uczniów, którzy podczas lekcji wychowania fizycznego są zawsze przygotowani, zaangażowani i chętnie biorą udział w każdej możliwej aktywności. Pan Sylwester przeprowadził specjalistyczną rozgrzewkę oraz ćwiczenia, których tematyką był oczywiście skok wzwyż, czyli mistrzowska konkurencja pana Bednarka. Uczniowie poradzili sobie wyśmienicie, skakali bardzo wysoko, a przy tym świetnie się bawili.

Od naszych wspaniałych gości dyrekcja szkoły otrzymała album sportowy o polskich uczestnikach IO z autografami pani Elżbiety Nowak i pana Sylwestra Bednarka oraz certyfikat udziału w projekcie. Natomiast uczniowie biorący udział w części praktycznej dostali pamiątkowe koszulki.
               Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w projekcie ,,Sportowa Łódź “, był to ogromny zastrzyk motywacji do aktywności sportowej.
Za koordynowanie projektu w naszej szkole odpowiedzialna była pani Joanna Kwiecińska.