SP 162

Flaga Ukrainy
Przemek Wieczorek - fighter bez rąk

Przemek Wieczorek – fighter bez rąk

Dnia 17.11.2023 odbyło się w naszej szkole wyjątkowe wydarzenie. Uczniowie 10 klas (6c, 8c, 8b, 5d, 5a, 5c, 6a, 7f, 7e, 7b) wzięli udział w spotkaniu
z wyjątkowym człowiekiem – Przemysławem Wieczorkiem
.
Pan Przemek stracił ręce w wypadku kolejowym, kiedy miał 20 lat. Dzięki treningom “powrócił do życia”. Jest dowodem na to, że bez pomocy rąk można zdobywać świat i zarażać wszystkich pozytywną energią, a nawet zdobywać medale w taekwondo, brać życie pełnymi garściami. Jego życie to dowód, że niemożliwe nie istnieje, a ograniczenia są tylko w naszej głowie.
Przemek opowiedział nam o sobie, o swoich wyjazdach na zawody, a nawet rapował – czym wzbudził duży entuzjazm uczniów, zaprezentował też freestyle, który przychodzi mu z wielką łatwością. Półobroty, kopnięcia z wyskoku, uderzenie przeciwnika nogą to dla Przemysława Wieczorka z Aleksandrowa Łódzkiego żaden problem. Zawodnik wywalczył wicemistrzostwo świata i Europy w taekwondo.
Na koniec chętni uczniowie mogli wziąć udział w pokazie taekwondo, spróbować różnych kopnięć i ciosów. Czas spędzony z naszym gościem na pewno zaowocuje dobrymi efektami.
Przemku – wielkie dzięki, że mogłeś do nas przybyć!

Skip to content