SP 162

Flaga Ukrainy
Dyplom-pomoc Ukrainie

Pomagamy Ukrainie

Mam na imię Snezhana, a mój mąż to Artem.  Jesteśmy z Ukrainy, miasta Nikolaev.  Musieliśmy uciekać.  Teraz mieszkam
z dziećmi w Polsce w Łodzi, mój syn uczy się w tej szkole w klasie pierwszej. Mój mąż mieszka w Nikołajewie od pierwszych dni wojny w piwnicy, bo nasze miasto jest codziennie ostrzeliwane.     

Mąż jest wolontariuszem międzynarodowej organizacji 4 UA i jeździ z transportami humanitarnymi na Ukrainę. Zbieramy dary dla dzieci z regionu Nikołajewa.  Dzieci nie chodzą tam do szkoły, mieszkają w piwnicach chowając się przed pociskami. Zbieramy ciepłe ubrania dla dzieci w każdym wieku i dorosłych oraz zabawki edukacyjne, gry, puzzle, słodycze, przybory plastyczne tj. farby, kredki, bloki, aby dzieci mogły się bawić i choć trochę cieszyć w tym trudnym czasie.  Rzeczy mogą być używane.

Prosimy całą społeczność szkolną o pomoc w zbiórce kolejnego transportu. Będziemy bardzo szczęśliwi i wdzięczni wszystkim za udział w akcji.

 

 Z taką prośbą do wicedyrektora szkoły p. Agnieszki Górskiej zwróciła się matka ucznia z klasy 1.  Jako pedagog szkolny podjęłam się funkcji koordynatora tej akcji na terenie małej szkoły.

W wyniku zorganizowanej akcji wśród całej społeczności klas I – III udało się uzbierać kilkanaście dużych worków odzieży, obuwia, zabawek, słodyczy, artykułów papierniczych.

 

Po zawiezieniu darów na Ukrainę p. Snezhana wraz z mężem p. Artemem do szkoły przynieśli ten oto dyplom z podziękowaniem za przeprowadzoną zbiórkę rzeczy.

Skip to content