SP 162

Flaga Ukrainy
Pracownia Aktywnego Korzystania z Technologii (PAKT) - Uczestnicy CMI

Podróż robotem mobilnym po Europie

 Na Politechnice Łódzkiej, w Zatoce Sportu znajduje się Pracownia Aktywnego Korzystania z  Technologii (PAKT). Jest to miejsce organizacji warsztatów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, opartych na pracy problemowej, projektowej oraz trzech wiodących ścieżkach STEAM: robotyce, programowaniu i multimediach.

W dniu 17 kwietnia uczniowie z kółek informatycznych działających pod patronatem CMI – Centrum Mistrzostwa Informatycznego uczestniczyli w warsztacie „Podróż po Europie”. Wyszukiwali na tabletach ciekawostki na temat państw europejskich, po czym w grupach sami zaplanowali trasę swojej wycieczki, wykorzystując do tego samodzielnie skonstruowane roboty z Lego Spike Prime.

Było ciekawie, inspirująco i robotycznie 😊

Skip to content