SP 162

Flaga Ukrainy
Noc bibliotek 2022

Noc Bibliotek 2022

30 września br. przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji “Nocy Bibliotek”, organizowanej po raz ósmy przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, pod patronatem Biblioteki Narodowej. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem “To się musi powieść”. W ramach szkolnych obchodów chętni uczniowie wzięli udział m.in. w wieczornych warsztatach kulinarnych, grze korytarzowej “Porwana powieść” oraz zabawie “Kalambury z lektury”, a wszystko to w konwencji książek dla młodzieży: “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Dzięki inicjatywie uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w projekcji filmu na podstawie wspomnianej serii, a biblioteka została doposażona w książki i komiksy dla młodych odbiorców. 

 

Szkolne koordynatorki akcji: Jadwiga Podębska, Agnieszka Przybylak, Iwona Skałecka. Dorota Piestrak. 

 

 

Skip to content