W roku szkolnym 2025/2026 w naszej szkole odbył się etap szkolny XIV Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Polska jakiej nie znacie” pod hasłem
„Łąka pod lupą”.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów, kształtowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej. Uczestnicy przygotowali prace plastyczne przedstawiające świat łąki widziany z bliska.
Komisja konkursowa oceniała prace pod względem zgodności z tematyką, pomysłowości, estetyki wykonania oraz walorów artystycznych. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowano laureatów oraz wyróżnionych uczniów w poszczególnych kategoriach.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i był okazją do rozwijania talentów plastycznych oraz pogłębiania wiedzy ekologicznej.
