SP 162

Flaga Ukrainy
Konsultacje wojewódzkie dla uzdolnionej młodzieży

Konsultacje wojewódzkie dla uzdolnionej młodzieży

Co pół roku (jesienią i wiosną) odbywają się czterodniowe konsultacje OSPR dla uzdolnionej młodzieży. W ostatnich uczestniczył wspaniały rocznik 2010. Najlepsze piłkarki ręczne z naszego OSPR-u i zaprzyjaźnionego OSPR-u SP 149 brały udział w treningach oraz testach sprawnościowych prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę (trener Agnieszka Kowalska, trener Marcin Oleksiewicz i trener Dariusz Sprawka). Nad całym procesem czuwał koordynator wojewódzki – pan Jerzy Bończak, a obserwował koordynator makroregionalny – pan Józef Kulik. Dziewczęta miały zapewnione wspaniałe warunki pobytu w Sulejowie, musiały jednak bardzo solidnie, intensywnie trenować 2 razy dziennie po 120 – 130 minut. Wszystkie bez większych urazów dotrwały do końca dzięki pomocy pani Katarzyny Górskiej – Płóciennik – fizjoterapeutki. Dodatkowo podczas pobytu w Sulejowie nawiązały się nowe przyjaźnie.

 

W podsumowaniu testów sprawnościowych zawodniczki z naszego OSPR-u wypadły dużo lepiej niż OSPR przy SP 149. Z całej 22-osobowej kadry wojewódzkiej (rocznik 2010) zostało wyłonionych kilka zawodniczek, które będą poddawane dalszym obserwacjom już na najbliższych konsultacjach centralnych. CAMP ogólnopolski odbędzie się na początku grudnia wraz
z wyselekcjonowanym już rocznikiem 2009.

Nasz OSPR reprezentowały:

Bukowska Gabriela
Weremczuk Marlena,
Linh Thuy Luu
Nguyen LeVy
Jerzak Oliwia
Szymańska Natalia
Omen Maja
Chuścińska Gabriela
Maćkowiak Julia

Skip to content