SP 162

Flaga Ukrainy
Konkurs plastyczno-kulturowy “UNION JACK – FLAGA WIELKIEJ BRYTANII”

Konkurs plastyczno-kulturowy “UNION JACK – FLAGA WIELKIEJ BRYTANII”

Na przełomie kwietnia i maja na terenie naszej szkoły zorganizowany został konkurs “UNION JACK – flaga Wielkiej Brytanii”. Inicjatorką konkursu była p. Agnieszka Jesionowska, a współpracy podjęły się panie: Karolina Kawiorska, Małgorzata Pietrzak oraz Dorota Tenentka

Celami konkursu były: 1) przybliżenie kultury brytyjskiej, 2) zapoznanie uczniów z symbolami narodowymi oraz 3) rozwijanie twórczości artystycznej.

Należało wykonać oryginalną techniką projekt flagi brytyjskiej, a uczniowie klas IV-VIII mieli również za zadanie do projektu dołożyć krótką notatkę na temat powstania flagi. Ocenie podlegały: zgodność ze wzorem, pomysłowość i wrażenie artystyczne oraz ilość włożonej pracy.

 

Uczestnikom konkursu udało się wykonać bardzo ciekawe prace, zarówno na poziomie klas I-III, jak i klas starszych klas IV-VIII. Różnorodność technik zaskoczyła organizatorki bardzo pozytywnie. 😊
W ramach współpracy z innymi placówkami w naszej inicjatywie wzięły udział także dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli: PM 192 oraz przedszkola ” Radosny Rozwój” – maluchy wykonały swoje prace, ale nie były oceniane przez organizatorów. 

Wyniki konkursu w szkole przedstawiają się następująco: 

Klasy IV-VIII

1 miejsce – Wojciech Franczak 8d
2 miejsce – Wiktor Garnysz 8h
3 miejsce – ex aequo Martyna Słowińska 5a i Jakub Ramięga 5d 

Wyróżnienia:

Wiktor Gruszczyński 5b
Karina Kania 7c
Sviatoslav Hrynda 4d  

Klasy I-III:

1 miejsce – ex aequo Amelia Sankowska 1a, Hubert Kurkiewicz 3d i Olivia Moszczyska 3d
2 miejsce – ex aequo Oliwia Kuba 2d, Basia Okrojek 2f i Kordian Pacholczyk 2f
3 miejsce – ex aequo Lena Czerwińska 1a, Zosia Janeczek 1d i Ada Zielińska 3d 

Wyróżnienia:

 

Sebastian Dudek 1b
Danil Liutyi 1b
Maksymilian Wojtera 1c
Tymon Cierpiał 1f
Borys Zdun 2d
Zuzanna Margas 2f
Olivia Wnuk 3d 

Wszystkie prace zostały zaprezentowane w postaci szkolnych galerii i można je podziwiać w obu budynkach szkoły. Nagrody i dyplomy dla wyróżnionych uczestników ufundowała Rada Rodziców.

I na koniec ciekawostka: nasza prezentacja prac zgrała się w czasie z historycznym wydarzeniem w Wielkiej Brytanii, czyli koronacją króla Karola III, która odbyła się 6 maja 2023 w opactwie Westminster. Long live the King!

Skip to content