SP 162

Flaga Ukrainy
Kolorowe Dni Bezpiecznej Szkoły 2023

Kolorowe Dni Bezpiecznej Szkoły

W dniach 13-17 marca 2023 r. w naszej szkole był realizowany po raz kolejny szkolny projekt „Kolorowe Dni Bezpiecznej Szkoły”. Nazwa projektu nawiązuje do kolorów sygnalizacji świetlnej, dlatego też społeczność szkolna przez trzy kolejne dni tygodnia do szkoły przychodzi ubrana w następującej kolorystyce: poniedziałek – dzień czerwony, wtorek – dzień żółty,  środa– dzień zielony.

Podczas całego tygodnia uczniowie klas I – III uczestniczyli w ramach godzin lekcyjnych w zajęciach tematycznych nawiązujących do szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Klasy I:

  • zajęcia dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu prowadzone przez wolontariusza Fundacji Orange;
  • zajęcia z wychowawcą w oparciu o program profilaktyczny “Klub bezpiecznego Puchatka” – z wykorzystaniem tematycznych materiałów;

Klasy II:

  • zajęcia dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu prowadzone przez wolontariusza Fundacji Orange;
  • zajęcia „Jestem bezpieczny” – godzinne spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej;

Klasy III:

  • zajęcia “Jestem bezpieczny” – godzinne spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.

               W czterech klasach (2b,3a,3c,3d) przeprowadzone były dwugodzinne warsztaty psychoedukacyjne z psychologiem z Fundacji “Słonie na Balkonie”. Warsztaty obejmowały następującą tematykę: „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe” – warsztat przedstawiający sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, „Nerwy w konserwy” – warsztat o złości oraz „Dobrze widzi się tylko sercem” – warsztat rozwijający empatię i inteligencję emocjonalną.

Ponadto wychowawcy klas I – III w ramach realizacji treści Programu Wychowawczo – Profilaktycznego Szkoły w terminie 13-17.03. realizowali wybrany samodzielnie temat z zakresu bezpieczeństwa. Podsumowaniem zajęć było stworzenie przez uczniów prac plastycznych w formie plakatu, które były wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

Pani pedagog Joanna Zejmowicz, koordynator tego projektu, zorganizowała dla uczniów z klas I – III konkurs plastyczno – techniczny „Bezpieczeństwo – ważna sprawa”. Do jury konkursowego wpłynęło kilkanaście prac uczniów wykonanych różnymi technikami. Nagrody zostały przydzielone w 2 kategoriach: pracy płaskiej i pracy przestrzennej.

Skip to content