SP 162

Flaga Ukrainy
I turniej Karate Kyokushin o puchar Gór Świętokrzyskich

I turniej Karate Kyokushin o puchar Gór Świętokrzyskich

7 maja uczeń z klasy 5f Maksymilian Wolski wziął udział w turnieju sztuk walki w miejscowości Suchedniów k/ Kielc. W zawodach wystartowało prawie 200 zawodników z całej Polski. Maks tego dnia stoczył trzy walki, z czego w dwóch musiał mierzyć się z zawodnikami z bardzo mocnego klubu Chikara Kielce. Pokazał wolę walki i bardzo dobre przygotowanie techniczne. Kopał wysoko, celnie i w dobrym momencie. „Przetrzymał” techniki rywali, które były wykonywane nieprzepisowo (uderzenia na szyję, czy kopnięcia z wyskoku pełną siłą). Ostatecznie zajął drugie miejsce w swoje kategorii – srebrny medal a do wygranej całego turnieju zabrakło kilkunastu sekund. Maks ma w swoim klubie przezwisko Kudłacz. Do klubu KKS Kumite Łódź dołączył we wrześniu 2020 i od tego czasu zrobił ogromne postępy. Trenuje 3-4 razy w tygodniu i systematycznie podnosi swój poziom sportowy.

Skip to content